زیرسازی ایزوگام

زیرسازی ایزوگام

قبل از اجراء عملیات : بایستی بر روی مصالح منابع شن ، ماسه، سنگ و سيمان، آب و ميلگرد آزمایشات لازم جهت زیرسازی ایزوگام انجام گيرد و مصرف مصالح بطور كلی مورد تائيد دستگاه نظارت واقع شود.

در حین اجرای عملیات : آزمایشاتی متناسب با پيشرفت عمليات باید صورت گيرد. قسمتی از این آزمایشات برای كنترل مجدد كيفيت مصالح و قسمت دیگری برای كنترل نحوه اجرای عمليات ميباشد.

اگر در حين اجرای عمليات برحسب تشخيص نظارت در مصالح منابع شن ، ماسه و سنگ و … تغييراتی مشاهده شود و یا منابع جدیدی مورد استفاده قرار گيرد باید آزمایش های لازم بر روی مصالح جدید بعمل آید.

برای زیرسازی ایزوگام باید سطح را از مواردی مانند گرد و خاک یا چربی و مواد اضافی پاک کرد. بعد از آن سنگ ریزه ها یا پلیسه های ساختمانی سیمانی را نیز به طور کامل از سطوح سقف جمع آوری نموده و هر گونه بکه چرب یا نفتی یا روغنی را از بین برد. اگر این امکان فراهم باشد بهتر است به طور کامل پشت بام را با آب شسته و تمیز کنید اما توجه داشته باشید که هنگام نصب ایزوگام کردن سطح شما باید کاملا خشک شده باشد مخصوصا اگر قبلا از پرایمر عایق یا استری درز گیر نیز استفاده کرده باشید .

زیرسازی ایزوگام
زیرسازی ایزوگام

 

یکی از نکات مهم در زیرسازی ایزوگام پشت بام ها پر کردن ترک های درشت و زیر سازی یا تسطیح با سیمان و ماسه به ضخامت حداقل سه سانتی متر در یک لایه با شیب ۲ درصد و یا سیمان و پوکه معدنی که شامل ۳۵ درصد سیمان و ۶۵ درصد پوکه معدنی می شود به ضخامت حداکثر سه سانتی متر در سه لایه با شیب ۲ درصدی می باشد.

آستری پرایمر پیش از نصب ایزوگام

پیش از نصب ایزوگام تمام سقف ها و پشت بام ها را باید یکدست و عاری از هرگونه ناصافی و ناهمواری باشد . برای یکدست کردن سقف می توان از خمیرهای پرایمر جهت زیرسازی ایزوگام و نصب آن استفاده کنید . البته در برخی مواقع از یک لایه قیر مذاب به جای پرایمز برای پوشش سطح زیرین نیز استفاده می شود . به طور کلی پرایمر های آستر ساز در دو نوع خمیری و مایع در دسترس هستند که برای هر ۱ متر مربع از سطح باید نیم تا یک لیتر پرایمر برای زیر سازی استفاده نمود.

در هنگام اجرای ایزوگام تهران بزرگ کردن همیشه به خاطر داشته باشید که سطح هایی که زاویه ۹۰ درجه دارند حتما باید با سیمان یا پرایمر عایق درزگیری و فیله کشی شوند . شیب گیری با ابروهای سقف نیز بسیار مهم است و بهتر است تا شعاع یک تا دو متر از هر آبراه یک تا دو بار عایق بندی شده و سپس ایزوگام نصب شود . توجه داشته باشید که قبل از شروع کار در کنار ناودان ها و چاه های ابرو حتما یک یا دو لایه اولیه مانند کولر ها یا چیلر ها نصب شود.

زیرسازی ایزوگام
زیرسازی ایزوگام

زیرسازی ایزوگام در آپارتمان های نوساز

بعد از انجام و نصب سقف بتنی یا اسکلتی ، بهتر است شیب بندی پشت بام ها را حتی المقدور با پوکه های معدنی که سبک وزن هستند شیب بندی کنیم. شیب بندی مناسب سپس می شود تا بهترین حالت برای نصب ایزوگام و زیرسازی مناسبی برای ایزوگام داشته باشد.

پوکه های معدنی را با پودر سیمان کاملا مخلوط کرده و آن را با مقداری آب، نم و رطوبت داده و بر روی سقف اجرا نماییم.

به بام برای نصب ایزوگام، شیب زیاد و تند اعمال میکنیم، بطوریکه بعد از نصب ایزوگام، فرار آب به سمت ناودان ها باشد.

کوبش زیر سازی شیب در پشت بام ها خیلی ضروری است، بطوری در آینده سطح دچار نشست و فرو رفتگی نشود.

سیمان کشی را که روی شیب برای زیرسازی نصب ایزوگام شرق تهران اجرا میکنیم، باید کاملا یکنواخت، صاف و بدون ناهمواری باشد.

سطح باید کاملا خشک، بدون نم و رطوبت باشد و مقداری زمان از آن گذشته باشد تا اگر ملات بتنی دچار ترک خوردگی هایی شد، ایزوگام نصب شده را موجب ترک خوردگی و آسیب نکند.

در زیر ایزوگام باید یک لایه قیر مخلوط اجرا کنیم و بعد از خشک شدن آن در طی یک یا دو روز ایزوگام را نصب نماییم.

 

اجرای آسفالت
قیمت ایزوگام
× پشتیبانی 24 ساعته